کلیسای کاشوتی گرجستان

 kashuti1jpg.jpg

درباره کلیسای کاشوتی گرجستان :

کلیسای کاشوتی گرجستان یک کلیسای ارتودکس گرجی می باشد که در مرکز منطقه تفلیس واقع شده است. این کلیسا بین سال های ۱۹۰۴ تا ۱۹۱۰ میلادی توسط Leopold Bilfeldt بر اساس طرح قرون وسطی برای گردشگران تور گرجستان بنا گردیده است. بنای این کلیسا توسط اشراف گرجستان گزارده شده است. نقاشی های دیواری کلیسا توسط نقاش گرجستان به نام  Lado Gudiashvili در سال ۱۹۴۷ میلادی نقاشی شدند.

kashuti2jpg.jpg

جهت رزرو و خرید تور گرجستان با شماره 41954-021  تماس حاصل فرمایید.

دریاچه لیسی گرجستان

 

 Lisi_Lake.jpg

دریاچه لیسی در شمال غربی تفلیس گرجستان قرار دارد که وسعت آن 16 کیلومتر است که یکی از مشهورترین مناطق گردشگری گرجستان است.عمق این دریاچه 4 متر بوده و حجم آب دریاچه بالغ بر 1.22 میلیون متر مکعب است. در بهار حداکثر مقدار و در پاییز حداقل مقدار آب را دارا میباشد. حداکثر دمای آب آن در تابستان به 288 درجه سانتیگراد میرسد. آب دریاچه تا حدودی شور است. 2695 میلی گرم در لیتر املاح دارد. آب دریاچه از باران، برف و آبهای زیر زمینی تامین میشود.از این دریاچه جهت پرورش ماهی استفاده میشود و بعنوان یکی از جاذبه ها برای گردشگران تور گرجستان است. 

lisi.jpg

نارین قلعه تفلیس گرجستان

این قلعه را در گرجستان با نام ناریکا میشناسند که معنای آن قلعه کوچک میباشد و این قلعه یکی ازقدیمی ترین بناها و دیدنی های تفلیس گرجستان میباشد.این قلعه در قرن 4 تحت عنوان قلعه انتقام احداث شده است و بعدها توسط خاندان بنی امیه در قرن 7 و بین سالهای 1089-1125 به دست شاه دیوید سازنده توسعه یافته است.قلعه ناریکا بر فراز تپه ای که ناظر بر شهر تفلیس و رودخانه کورا میباشد که توجه گردشگران و توریست های تور گرجستان زیادی را به خود جلب کرده است. در حیاط پایینی قلعه نیز کلیسای سنت نیکلاس واقع شده است.بنای کنونی قلعه که هم اکنون قابل مشاهده است بین قرون 16 و 17 میلادی تجدید بنا شده است که در سال 1827 بدلیل زلزله قسمت اصلی دیواره های قلعه آسیب دید.

 

جهت رزرو و خرید تور گرجستان و اطمینان حاصل کردن از بهترین قیمت ها با بخش فروش تماس حاصل فرمایید. 

موزه ملی گرجستان

mozemeli1jpg.jpg

درباره موزه ملی گرجستان :

موزه ملی گرجستان یکی از جاذبه ها و دیدنی های تاریخی شهر گرجستان می باشد که در خیابان روستاولی و در نزدیکی میدان آزادی که یکی از مهم ترین میدان های منطقه تفلیس گرجستان می باشد واقع شده است. در این موزه آثار نفیس و ارزشمندی همچون قرآن های قدیمی ، تابلوهای نقاشی زمان قاجار ، آثار چوبی ، فرش های دستباف ، نقاشی روی شیشه و ..... برای گردشگران تور گرجستان به نمایش گذاشته شده است. این موزه یکی از بزرگترین موزه های گرجستان به شمار می آید. گردشگران تور گرجستان که به آثار تاریخی علاقه مند می باشند بازدید از این موزه را از دست ندهند.

 mozemeli3jpg.jpg

 جهت رزرو و خرید تور گرجستان و اطمینان حاصل کردن از بهترین قیمت ها با شماره 41954-021 تماس حاصل فرمایید.

 

حمام های سولفور تفلیس گرجستان

حمام های سولفور تفلیس گرجستان حمام های گوگردی هستند که در محله ای به نام آبانتوبانی که بخشی از منطقه تفلیس قدیم است قرار دارند. آبگرم این حمام ها از چشمه های آبگرم تامین می شوند و خیلی از گردشگران و توریست های تور گرجستان برای رفع بیماری هایشان از این حمام های گوگردی استفاده می کنند. بسیاری از افراد درتفلیس گرجستان از قدیم از این حمام های گوگردی استفاده می کردند که تا به امروز این حمام ها به قوت خود باقی مانده اند. 

 

 جهت رزرو و خرید تور گرجستان و اطمینان حاصل کردن از بهترین قیمت ها با بخش فروش تماس حاصل فرمایید. 

 

 

 

 

مجسمه یادبود مدیا در باتومی گرجستان

مجسمه خاطره مدیا سمبلی است از شاهزاده ای از اساطیر یونانی که در شهر باتومی در کشور گرجستان واقع شده است گفتنی است نمایشنامه مدیا ( که فیلمی نیز بر اساس آن ساخته شده است ) از اولین نمایشنامه های به جا مانده در تاریخ محسوب می شود .
مدیا اسم زنی در اسطوره‌ها و داستان‌های یونانی است که از اهالی منطقه کولخیس در گرجستان بود. زمانی که یاسون برای یافتن «پشم زرین» به کولخیس آمد. مدیا عاشق او شد و یاسون را در انجام شرط‌ های به سختی والد و آخر الامر ربودن پشم زرین مدد داد. آن‌ها با هم گریختند و زناشویی کردند. در آینده یاسون او را خلاص کرد تا با گلاوکه، دختر کرئون زناشویی کند مدیا از شدت حسادت و خشم ، گلاوکه و کرئون و اولاد خود را کشت.

 

 

 

 

 

 

باغ بوتانیکال تفلیس گرجستان

botanicalbagh1jpg.jpg

درباره باغ بوتانیکال تفلیس گرجستان :

باغ بوتانیکال تفلیس گرجستان یکی از جاذبه های دیدنی بسیار زیبا منطقه تفلیس گرجستان می باشد که از سرسبزی و شادابی قابل توجهی برخوردار می باشد. این باغ تا قبل از سال 1845 میلادی تنها مختص خانواده های سلطنتی بوده و فقط آنها امکان استفاده از این باغ را داشتند و از سال 1845 میلادی به بعد ورود به باغ بوتانیکال تفلیس گرجستان برای تمام گردشگران تور گرجستان آزاد شد. این باغ یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی و گردشگری گرجستان به حساب می آید. وجود درختان تنومند و آبشارهای زیبا جلوه خاصی به این باغ ها داده اند و گردشگران تور گرجستان با ورود به باغ بوتانیکال تفلیس گرجستان اوقاتی را در آرامش و خوشی سپری خواهند کرد.

botanicalbagh2jpg.jpg

botanicalbagh4jpg.jpg

جهت رزرو و خرید تور گرجستان و اطمینان حاصل کردن از بهترین قیمت ها با شماره 41954-021  تماس حاصل فرمایید.